София, панорамна фотография от площада с паметника на Цар Освободител и сградата на ректората на Софийския университет в края на 30-те години на ХХ век
Княз Борис на път за манастира Киево-Печорска лавра с руския император Николай II Романов и семейството му, пред тях е Флавиан Городецкий - Киевски и Галицки митрополит и архимандрит на Киево-Печорския манастир, Киев 29 август 1911 г.
Церемонията за откриването на паметника на Цар Освободител в Киев (разрушен в 1919 г.), присъстват руският император Николай II Романов и Княз Борис, поканен от императора, Киев 30 август 1911 г.
Руският император Николай II Романов благодари на Княз Борис за поднесения венец на новопостроения паметник на Цар Освободител в Киев (разрушен в 1919 г.), Киев, 30 август 1911 г.
Аташето на Луфтвафе полковник Карл-Аугуст фон Шьонебек (Carl-August von Schonebeck), аташето на Вермахта полковник Ханс Брукман (Hans Bruckmann), Шверин-Кросиг (Schwerin-Crossig) от Националсоциалистическата партия (NSDAP) и други германски военни след посещение на Мемориала на Първи и Шести пехотни полкове, намирал се на мястото на НДК, София около 1941 г.
Токущо пристигнала на софийската гара, конната статуя на Царя Освободител е натоварена на специална шейна с биволски впрягове за транспортирането и до площада пред Народно събрание, където ще бъде монтирана, София, зимата на 1907 г.